10 Hafta

/

Ana Sayfa Kurslar

Hasta Yaşlı Bakım Kursu

Hasta Yaşlı Bakım Kursu

Mesaj İçin

TIKLAYIN

Hemen Arayın

0 232 489 22 27

Bakanlık Makamının 29.09.2017 tarihli ve 26022156-101.04-E. 15425032 sayılı onayıyla; HASTA ve YAŞLI REFAKATÇISI programı uygulamadan kaldırılmıştır.

Kurumumuzda 2017-2018 dönemi için bu eğitim programları DÜZENLENMEYECEKTİR.

Hasta Yaşlı Bakım Kursu

Hasta ve yaşlı bakımı oldukça özen gösterilmesi gereken bir alandır. Hasta kişilerin bakımı süresince verilen önerilere uygun yöntemlerin izlenmesi gerekmektedir. Yaşlı bakımında ise yaşlı bireylerin ihtiyaçlarının anlaşılması ve buna uygun bir şekilde uygulamaların gerçekleştirilmesi önemlidir. İzmir ili sınırların MEB onaylı hasta ve yaşlı bakımı kursuna katılım sağlayanlar, kendilerine yeni kariyer alanları yaratabilirler. Kursu başarıyla tamamlayan katılımcılar sertifikaları ile Türkiye’nin farklı yerlerinde hasta ve yaşlı bakım hizmeti verebilirler.

Doğru Bakım Yöntemleri

Kurs kapsamında kişisel bakım, hijyen, günlük bakım ve ilaç takibi gibi konularda eğitimler sağlanmaktadır. Hasta ve yaşlılarda ilaç takibi oldukça önemlidir. Yanlış bir şekilde verilen ilaçlar bu bireylerin sorunlar yaşamasına neden olabilirler. Bu eğitimi tamamlayan tüm katılımcılar, ilaç takibi ve hijyen konusunda gerekli donanıma sahip olacaklardır.

Hastalar ve yaşlı bireyler aynı zamanda özel beslenme ihtiyaçlarına da sahiptirler. Gerekli besinlerin alınması özellikle de hasta bireylerin iyileşmesi için oldukça önemlidir. Eğitim kapsamında doğru beslenme teknikleri tüm detayları ile katılımcılara anlatılmaktadır.

Bilgilerinizi Arttırarak İhtiyaçları Karşılayın

Hasta ve yaşlı bakımı, Türkiye’de en çok açığın olduğu sektörlerden biridir. Yüksek yaşlı nüfusu bu alanda çalışan ihtiyacını arttırmaktadır. Sunduğumuz MEB onaylı eğitim sayesinde siz de ihtiyacın yüksek olduğu bu alanda kendinize kariyer edinebilirsiniz. Doğru yöntemler öğrenildiği takdirde yaşlı ve hasta bakımı oldukça kolay ve sorunsuz bir süreçtir. Eğitim kapsamında ihtiyacınız olan veya ileride ihtiyacınız olabilecek tüm bilgileri size sağlamaktayız.

Kariyer Fırsatları

Hasta ve yaşlı bakımı eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan katılımcılar, özel sektörde ve kamu sektöründe pek çok alanda iş bulabilmektedirler. Hastaneler, çeşitli bakım evleri, özel yaşlı ve bakım evleri katılımcıların iş imkanı bulabileceği alanlardır. Aynı zamanda eğitimi başarıyla tamamlayanlar, evde bakım hizmetleri de sunabilirler.

Hasta ve yaşlı bakımı eğitimine katılmak ve eğitim tarihleri hakkında detayları öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ekibimiz en kısa sürede tüm sorularınızı yanıtlayacaktır.

Eğitim İçerisinde öğreneceğiniz konular temel olarak şöyledir.

  • Kişisel bakım.
  • Sanitasyon ve Hijyen.
  • İlaçları Takip Etme.
  • Günlük Bakım.
  • Hastalık Çeşitleri.
  • Hasta Bakım Hizmetleri.
  • Beslenme.

İzmir Mesleki Eğitimler

Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Eğitim Kurumu

0 232 489 22 27

0 533 703 57 08

Ön Kayıt


İlgili Eğitimler

12-05-2017

8 Hafta

5 Hafta

20-04-2017

8 Hafta

© Copyright 2017 Runway Kariyer Okulları

Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz.

Bir Saniye
Şimdi Kayıt Olun % 10 İndirim Kazanın
Hemen Kayıt Olun!
Eğitim Danışmanlarımız Sizi En Kısa Sürede Arıyacaklar Eğitimle İlgili Detaylı Bilgiyi Alabileceksiniz.
  Bilgileriniz 3. Kişi Yada Kurumlar İle Paylaşılmaz İzinsiz Reklam Mesajı Gönderilmez.
runwaykariyer-egitim-takvimi
Eğitim Bilgi Formu
Eğitim Danışmanlarımız Sizi Arasın
runwaykariyer-egitim-takvimi
Ön Kayıt Formu
Eğitim Danışmanlarımız Sizi Arasın