Koçluk Eğitimi Neler Kazandırır?

Koçluk, bir danışmanlıktan öte kişilerin kendini farkına varmalarını sağlayan yol arkadaşlığı olarak tanımlanabilmektedir. Son yıllarda, gerek bireysel gerekse de kurumsal olarak koçluk hizmetleri oldukça revaçta bir meslek haline gelmiş durumdadır. İnsanların, kendinde bulunan potansiyeli fark ederek bunu ortaya çıkarmak isteyen herkes koçluk eğitimi alarak bu sektöre adım atabilir. Bu alanda ihtiyaç duyulan eğitimler konusunda ise Runway Kariyer devreye girmektedir.

Koçluk Eğitimi Neden Gereklidir?

Koçluk, pek çok kişinin düşündüğünün aksine bir psikolojik danışmanlık ya da akıl hocalığı değildir. Koçluk, derinlerde daha önemli özellikleri barındıran özel bir meslektir. Koçluk eğitimi, sayesinde ise koçluğun esasen ne olduğundan ve koçluğun gerektirdiği davranış biçimlerine kadar her detay verilmektedir.

            Runway Kariyer  tarafından verilen eğitimlerde öncelikle, koçluğun aslında ne olduğu hatta ne olmadığı hakkında bilgi verilmektedir. Sonrasında ise teknik detaylar ve uygulamalı eğitimler verilmektedir. Koçluk uygulaması, bireysel olmanın yanı sıra kurumsal da olabilmektedir. Fakat kurumsal ve bireysel konularda uygulanacak yöntemler birbirinden farklıdır. Koçluk eğitimi alarak bu ayrımları da öğrenebilirsiniz.

Eğitimin Bireysel ve Kurumsal Hedefleri

            İzmir koçluk eğitimi veren merkezimiz, bireysel ve kurumsal koçluğu birbirinden ayırmaktadır. Bireysel danışmanlıklarda; danışanı dinlemenin yeterli olmadığını ve anlatılanın her detayını doğru yorumlamayı bilmenizde yarar vardır. Ayrıca koçluk eğitimi sonunda, danışana sorduğunuz açık uçlu sorular sayesinde aslında onun kendisini fark etmesini ve sorunlarına çözüm bulmasını sağlamayı öğrenirsiniz.

Hedeflerin tespit edilmesinden, geri bildirimlerde şekillendirici olmaya kadar her bir teknik detay sizler ile paylaşılmaktadır. Bu noktada, profesyonel bir koçluk için ICF onaylı sertifika sahibi olmanız gerekiyor. Kurumumuz tarafından aldığınız eğitimlerde başarılı olmanız halinde ICF onaylı sertifika almaya hak kazanırsınız.

ICF sertifikası veren İzmir koçluk eğitimi merkezimiz, kurumsal koçluk konusunda da kursiyerlerine gerekli eğitimleri vermektedir. Bu eğitimler sonrasında; kurum yöneticilerinin teknolojik ve çağa ayak uyduran araçlardan yararlanmanın kazandırdıklarından, kurum içi lider yetiştirmenin önemini vurgulamaya kadar pek çok konuda kurumsallığa yönelik katkı sağlamanın yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

Kurumsal firmalar, verimliliği arttırmak için koçluk hizmetlerinden yararlanmaktan yana bir tavır izler. Siz de bu sektöre katkı sağlamak isterseniz bu eğitimlere katılabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Kayıt Olun!
Eğitim Danışmanlarımız Sizi En Kısa Sürede Arıyacaklar Eğitimle İlgili Detaylı Bilgiyi Alabileceksiniz.
  Bilgileriniz 3. Kişi Yada Kurumlar İle Paylaşılmaz İzinsiz Reklam Mesajı Gönderilmez.
runwaykariyer-egitim-takvimi
Eğitim Bilgi Formu
Eğitim Danışmanlarımız Sizi Arasın
runwaykariyer-egitim-takvimi
Ön Kayıt Formu
Eğitim Danışmanlarımız Sizi Arasın